Kilka słów o spódnicy ołówkowej

Cześć Kochane :*

Dzisiaj przygotowałam dla Was post na temat spódnic ołówkowych, które moim zdaniem są najbardziej eleganckimi spódnicami na świecie. Ich krój doskonale podkreśla wszelkie zalety kobiecej sylwetki, dzięki dopasowaniu w biodrach, co uwydatnia pośladki, a także dzięki mocnemu zarysowaniu talii.

Jednakże, aby faktycznie taka spódnica eksponowała naszą figurę w jak najbardziej korzystny sposób, należy trzymać się podstawowej zasady. Mianowicie, aby spódnica ładnie opinała nogi, a nie uciskała ich. Ponieważ, jeżeli spódnica będzie zbyt ciasna, osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego, to jest uwydatnimy mankamenty swojej sylwetki, a tego przecież żadna z nas nie chce. Drugą zasadą jest założenie szpilek – czyli doskonały chwyt na wysmuklenie swojego ciała.

Kiedy można założyć ołówkową spódnicę

Ołówkowa spódnica ma charakter nieco formalny, dlatego idealnie nadaje się na oficjalne uroczystości, rozmowę o pracę, na randkę, a także na spotkanie biznesowe i inne tego typu okoliczności. Jednakże nie należy jej ograniczać tylko i wyłącznie do wyjść wysoko formalnych, bowiem świetnie się ona prezentuje w połączeniu z casualowymi elementami garderoby. Nie bój się więc poeksperymentować! Twój ulubiony t-shirt i ramoneska z pewnością świetnie się zgrają z ołówkową, a Ty będziesz się prezentować nietuzinkowo, modnie i z klasą!

Kto może nosić ołówkową spódnicę

W zasadzie spódnica ołówkowa może być noszona przez Kobiety z każdym typem sylwetki, jednakże z pewnością trzeba z nią uważać, bo nie zawsze może ona zadziałać na naszą korzyść. Taki krój spódnicy najlepiej będzie się prezentował na sylwetce typu Klepsydra. Natomiast Kobiety posiadające szerokie biodra i większą pupę, raczej powinny z niej zrezygnować, albo pomyśleć nad tym, by  przykładowo nie wkładać dłuższej bluzki do środka spódnicy lecz wypuścić ją luźno na zewnątrz.

A teraz standardowo odrobina inspiracji z ołówkową spódnicą w roli głównej.
Tym razem pokażę Wam tą spódnicę w nieco bardziej casualowych odsłonach, aby przekonać Was, że takie looki są naprawdę zjawiskowe!

pencil skirtołówkowa burgund+czerńołówkowa spódnicaSpódnica typu ołówekspódnica typu ołówekI jak Wam się podoba spódnica ołówkowa w takiej odsłonie? 😉

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s