Domowe wybielanie zębów

Dziś parę słów na temat domowego wybielania zębów. Jak wiadomo, większość z nas chciałaby posiadać śnieżnobiały uśmiech, jednak nie każdą z nas stać na profesjonalne zabiegi w gabinetach stomatologicznych. Na szczęście nic straconego! Białe ząbki możemy bowiem osiągnąć za p0mocą domowych, naturalnych sposobów i to za niewielką cenę. Co więcej, metody te są w pełni bezpieczne dla szkliwa oraz dziąseł, czego nie można powiedzieć o różnego rodzaju wybielających, chemicznych preparatach, czy tańszych zabiegach u dentysty.

Istnieje wiele skutecznych NATURALNYCH metod wybielania zębów, niestety większość z nich po dłuższej kuracji bardzo negatywnie oddziałuje na szkliwo, dziąsła oraz śluzówki. Nie sięgaj więc po cytrynę, sodę, ani sól, aby wybielić swoje zęby. Lepiej jest postawić na produkty, które nie będą tak agresywnie wpływać na szkliwo osłabiając je, wywołując próchnicę oraz nadwrażliwość.

Ja osobiście polecam wybielanie za pomocą truskawek, bądź kiwi, które posiadają bogactwo kwasu jabłkowego, stanowiącego sporą część składu past wybielających. Dodatkowo zapobiegają one pozostawiania na zębach osadu oraz powstawania stanów zapalnych jamy ustnej. Innym sprawdzonym sposobem jest też codzienne picie zielonej herbaty, która posiada dużo fluoru, a co za tym idzie działa przeciwbakteryjnie.

Advertisements

One thought on “Domowe wybielanie zębów

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s