Parę słów o depilacji

Depilacja to dla wielu Kobiet ważny element pielęgnacyjny, którego pod żadnym pozorem nie mogą zaniedbać. Nic w tym dziwnego. W końcu widok zarośniętej dziewczyny zbytnio nie zachęca, w szczególności letnią porą, kiedy pokazuje ona więcej ciała, a nawet przekracza granice wstydu prezentując się na kąpielisku w bikini. Zapewne żadna z nas nie wyobraża sobie pójść na basen mając nieogolone pachy, nogi, czy bikini.

Istnieje wiele metod depilacji – jedne bardziej, drugie mniej skuteczne i proporcjonalnie – jedne bardziej, drugie mniej kosztowne i czasochłonne. Natomiast niezależnie od metody, jaką stosujemy, ważne jest, aby stosować odpowiednie kosmetyki do depilacji. Mówię tutaj nie tylko o kremach, które bardzo często nakłada się po wykonaniu depilacji, ale także o preparatach przygotowujących skórę na takie ‘przedsięwzięcie’. Aby uniknąć powstaniu różnego rodzaju niepożądanych infekcji, skórę należy przed każdą depilacją dokładnie oczyścić, zaś po depilacji zapewnić jej właściwą dawkę nawilżenia i zredukować często powstające zaczerwienienia.

Dzięki takim działaniom możliwe jest uniknięcie wielu problemów, takich jak: występowanie infekcji, swędzenie, wrastanie włosków pod skórę, zacięcia, zbyt mocne podrażnienie skóry itp.

Co więcej, kosmetyki do depilacji bardzo często są także gwarancją uzyskania dłuższego efektu depilacji, poprzez opóźnianie procesu odrastania włosków.

 

Advertisements

One thought on “Parę słów o depilacji

  1. W przypadku gdy ktoś się decyduje na depilację u kosmetyczki, ważniejsza jest raczej pielęgnacja po zabiegu. Nawilżanie to podstawa. 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s