Topowe sukienki sezonu letniego 2016

Moda damska stale ulega zmianom jednak spódnica i sukienka to niezmiennie elementy definiujące kobiece trendy. Dobrze dobrana sukienka jest obowiązkowym elementem kobiecej garderoby i to ona definiuje nowe trendy.

Projektanci najczęściej przemycają najnowsze i odważne trendy z wybiegów właśnie w sukienkach. Wzorzyste, proste, wytaliowane czy rozkloszowane trendy przyszły z pokazów mody. Przykładowo dopasowane sukienki w naturalnych kolorach zapoczątkował Calvin Klein. Obecnie często widujemy kobiety w tego typu sukienkach. Obecnie na topie jest rozkloszowana sukienka. Cekiny, ciekawe faktury oraz odważne kroje, to w świecie sukienkowej mody norma.

Uważana za symbol kobiecości swoimi początkami sięga do starożytności, gdy nasi przodkowie przepasali się skórami w celu zabezpieczenia przed zimnem. Idea genialna, a jednocześnie działająca. Okrycie otaczające ciało, swobodnie opadające na górną część nóg, jednocześnie związane na ramionach. Wykonane z niewygarbowanej, surowej skóry odzienie było protoplastą sukienki. Przełom nastąpił w momencie zmiany trybu życia człowieka z koczowniczego na osadniczy. Wtedy to zaczęto tkać. Pierwszą pełnoprawną sukienką były wykonane z lnu męskie i damskie sukienki z Mezopotamii. Jej rozwój i ewolucja trwały dalej. Obecnie są symbolem elegancji, kobiecości i dobrego smaku.

Dobrze dobrana sukienka sprawdzi się na okazje zarówno eleganckie jak i te luźniejsze.

Każda kobieta powinna mieć w swojej garderobie przynajmniej jedną sukienkę. Jest to typowo kobiecy rodzaj garderoby, który jeśli jest dobrze dopasowany to ładnie podkreśla atuty sylwetki, dodaje atrakcyjności oraz podnosi pewność siebie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s